Projektowanie wnętrz to nie tylko praca, ale też pasja, która wymaga nieustannego poszukiwania inspiracji. W mieście takim jak Kraków, projektowanie wnętrz jest z jednej strony utrudnione, ze względu na bogactwo architektoniczne, trudne do doścignięcia pod względem swojej wyjątkowości, z drugiej jednak strony stanowi wdzięczne pole do wykonywania takiej właśnie pracy, ponieważ mogę brać udział w upiększaniu miasta. Poprzeczka stoi wysoko, jednak nie za wysoko. Kiedy tylko mam okazję projektować krajowskie wnętrza, dążę do tego, by zachować równowagę i harmonię pomiędzy specyfiką danego budynku a jego wnętrzami. W efekcie aranżacje w starych kamienicach często zachwycają klasycznym i niebanalnym stylem, a nie są jedynie odtworzeniem chwilowych trendów. Nie stronię jednak od nowoczesnego designu, nieustannie śledzę zarówno światowe, jak i polskie trendy w zakresie aranżacji wnętrz. Dzięki temu jestem stale na bieżąco i orientuję się, na jakie wnętrza obowiązuje moda w danym sezonie. Niemniej nie podążam za trendami ślepo, bezustannie dążę do tego, aby zaprojektowane wnętrza Krakowa i innych miejsc, przy których miałem okazję pracować, zachwycały swoją ponadczasowością.


Nigdy nie narzucam swojej koncepcji. Jestem otwarty na wszelkie Państwa propozycje i staram się projektować wnętrza w sposób zgodny z Państwa oczekiwaniami i preferencjami. Dlatego cenię sobie wszelkie pomysły i wskazówki, nawet jeśli wymagają one później delikatnej lub nieco większej korekty. Z uwagi na moje wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz w Krakowie i nie tylko, jestem świadomy różnego rodzaju pułapek, w które łatwo wpaść podczas aranżacji wnętrza. Wyznaje zasadę, że musi to być mocno przemyślany proces, od początku do końca, aby uniknąć późniejszych przykrych niespodzianek. Wnętrze musi być niebanalne, musi powodować, że każdy czuje się w nim dobrze, jednak musi być także funkcjonalne, niezależenie od tego, czy to Państwa prywatny dom, czy pomieszczenie przeznaczenia komercyjnego. Zarówno Państwa salon, jak i pomieszczenie przeznaczone na gabinet SPA czy kawiarnia muszą być urządzone w taki sposób, aby korzystanie z nich było przyjemnością, zarówno jeśli chodzi o doznania estetyczne, jak i użyteczność, i do tego właśnie dążę, projektując krakowskie wnętrza.


Jeśli zastanawiają się Państwo, jak zaaranżować wnętrze, z którego już Państwo korzystają lub takie, które jest dopiero w fazie początkowej remontu, zapraszam do kontaktu ze mną. Wspólnie ustalimy, jakie wnętrze będzie dla Państwa wyjątkowe i satysfakcjonujące, jakie elementy powinny się w nim pojawić czy jaka kolorystka Państwa interesuje. Postaram się przygotować projekt zgodny z Państwa osobistymi preferencjami, na który oczywiście będą Państwo mieli nieprzerwany wpływ. Gwarantuję, że współpraca ze mną będzie dla Państwa źródłem ogromnej satysfakcji, ponieważ wykorzystam swoją wiedzę, doświadczenie i najlepsze pomysły, aby Państwa wnętrze było niebanalne i wzbudzało zachwyt przez długi czas.


Mariusz Wdowiak - architekt wnętrz. Architekt.
Kraków - Warszawa - Wrocław - Katowice - Rzeszów